Cart 0 0.00 

Dlaczego WARTO robić PRZYSIAD?

Kliknij PLAY i Obejrzyj wideo:

* Poradnik wysyłam na malia, ponieważ były problemy z messengerem

Przysiady wpływają na harmonijny rozwój całej sylwetki. Czy wiedziałeś/aś, że angażują ponad 80% mięśni podczas jednego ruchu? Właśnie on wpływa pozytywnie na wzmocnienie mięśni brzucha oraz kształtuje pośladek.

Jeśli chcesz mieć ładny brzuch, wykonuj przysiady!

Jeśli chcesz, by Twoja pupa była jędrna – wykonuj przysiady!

Wielokrotnie spotkałam się z taką teorią, że powinniśmy wykonywać przysiady do kąta prostego z racji tego, że pełny przysiad wywołuje nacisk na rzepkę kolana.

Jest to prawda, jednak im głębiej schodzimy, tym bardziej zwiększa się powierzchnia styku stawu kolanowego. Dzięki zwiększeniu powierzchni styku dochodzi do bardziej równomiernego rozłożenia siły nacisku, w efekcie powoduje to zmniejszenie powstawania naprężeń w kolanach. Ponadto pełne przysiady wymuszają zastosowanie mniejszych obciążeń.

Pełny przysiad to mocniejsza praca mięśni dwugłowych i pośladkowych. Dzięki temu lepiej rozkładamy siłę między tylną, a przednią częścią ud, a za tym idzie mniejsze ryzyko urazu kolana.

Powinniśmy wykonywać ćwiczenia w pełnym zakresie ruchu, jednak nie każdy jest na tyle mobilny by to zrobić. W zależności od tego, gdzie mamy braki w mobilności – powinniśmy nad nimi wcześniej popracować, aby przystąpić do pełnego przysiadu. Samo wykonywanie tego ćwiczenia zwiększa zakres ruchu. Warto poćwiczyć mobilność przez kilka tygodni, by móc w pełni korzystać z zalet wykonywania tego ćwiczenia.

Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on pinterest
Pinterest

NAOMI TAMPER

Jestem certyfikowanym instruktorem sportu. Na co dzień kocham  śpiew, podróże, kino i gotowanie. Napisałam książkę: “Łatwa Trudność Odchudzania“, aby podzielić się wreszcie skutecznym sposobem na schudnięcie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Jeśli chcesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę, to zapraszam do współpracy online.

1 thought on “Dlaczego WARTO robić PRZYSIAD?”

  1. Avatar

    Przysiad jest niesamowitym ćwiczeniem. Jeśli chcesz mieć ładny brzuch, wykonuj przysiady! Jeśli chcesz, by Twoja pupa była jędrna – wykonuj przysiady! 😉
    Jednak kluczowa jest technika. Nagrała to wideo, ponieważ bardzo wiele osób robi to źle 🙁

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Podaj gdzie wysłać poradnik:

🔒 Twoje dane są bezpieczne. Wysyłając formularz zgadzasz się z polityką prywatności.

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.