7 rzeczy, które poprawią jakość Twojego SNU

Sen i regeneracja jakiej wtedy doświadczamy, to bardzo ważne czynniki. Dobry sen przyczynia się do równowagi hormonalnej, a za tym idzie lekkości w zrzucaniu tkanki tłuszczowej. Dlatego warto dbać o jego jakość.

7 rzeczy, które poprawią jakość Twojego snu:

1. Dbaj o stałą porę zasypiania i wstawania.

Nie dopuszczaj do sytuacji, gdy jednego dnia idziesz spać o 22 i wstajesz o 5, a następnego kładziesz się o 1 i wstajesz o 9. Liczba godzin jest taka sama, ale dla organizmu to nie jest to samo. Regularność i systematyczność zawsze dają lepsze efekty.

2. Śpij zgodnie z rytmem dobowym.

Nasz organizm funkcjonuje zgodnie ze światłem słonecznym. Optymalne byłoby chodzenie spać maksymalnie 2-3 godziny po zachodzie słońca i pobudka wraz ze wschodem☀️.

3. Unikaj stymulantów po godzinie 16.

Może się to przełożyć na gorszą jakość snu. Nie pij po tej godzinie kawy, napoi energetycznych, yerba mate, ani żadnych przedtreningówek.

4. Unikaj aktywności fizycznej w godzinach wieczornych.

Na 4-5 h przed snem Twoje ciało powinno wchodzić w stan odpoczynku 🛀. Zrobienie intensywnego treningu (zwłaszcza typu HIIT) zamiast Cię wyciszyć, to rozpędzi i rozbudzi na długie godziny.

5. Ogranicz światło niebieskie 3h przed snem

TV, laptop, telefon, tablet 📱 – jeśli już musisz korzystać, to użyj albo specjalnej aplikacji redukującej szkodliwe niebieskie promieniowanie, lub specjalnych okularów.

6. Stosuj techniki relaksacyjne, medytuj.

Wycisz się i dotleń 🧘‍♂️. Ja uwielbiam saunę.

7. Jedz ostatni posiłek maksymalnie na 2h przed snem.

Trawienie obciąża organizm i uniemożliwia przejście w stan odpoczynku 🥗.

A Ty, w jaki sposób dbasz o regenerację i sen? 💤

Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on pinterest
Pinterest

NAOMI TAMPER

Jestem certyfikowanym instruktorem sportu. Na co dzień kocham  śpiew, podróże, kino i gotowanie. Napisałam książkę: “Łatwa Trudność Odchudzania“, aby podzielić się wreszcie skutecznym sposobem na schudnięcie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Jeśli chcesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę, to zapraszam do współpracy online.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *